Dobór odpowiednich opon do samochodu to jedna z poważniejszych rzeczy, o jakie powinien zadbać każdy kierowca. Ze względu na natłok różnego rodzaju niespójnych informacji między innymi ze strony producentów większości z nas może być ciężko dobrać odpowiednie opony do samochodu. W tego powodu zawsze powinniśmy stawiać na modele oferowane przed zaufanych producentów. Jedną z firm, której możemy zaufać w kwestii jakości oferowanych produktów jest znany w całym kraju producent opon Dębica.

Opony najwyższej jakości

Oferowane opony przez producenta Dębica charakteryzują się zastosowaniem najnowszych technologii oraz najwyższej jakości materiałów. Z tego względu w poniższym artykule postaramy się przybliżyć właściwości i cechy charakterystyczne jednego z najnowszych modeli tego producenta.

Omówione zostaną opony Dębica Presto UHP2. W jakich samochodach najlepiej sprawdzi się ten model? Czym się charakteryzuje oraz jakie cechy wyróżniają go na tle innych modeli? Na te i wiele innych pytań odnajdziemy odpowiedź poniżej.

Opony dla wymagających kierowców

Z pewnością omawiany model można określić jako idealny dla wymagających kierowców. Opony Dębica Presto są przystosowane przede wszystkim do samochodów charakteryzujących się wyższymi od przeciętnych osiągów silnika. Ze względu na jakość wykonania opony odznaczają się indeksem prędkości na poziomie Y.

Oznacza to, że opony mogą nam zapewnić komfortową i bezpieczną jazdę przy prędkości dochodzącej maksymalnie do 300 km na godzinę. Warto również nadmienić, że mimo wysokich prędkości, z jakimi możemy się poruszać dzięki tym oponą nie musimy obawiać się o ich przebiegi. Jedną z przyczyn długich przebiegów opon UHP2 Jest doskonale rozprowadzone ciśnienie wewnątrz opony.

Innym czynnikiem mającym niebagatelny wpływ na przebieg tego modelu jest zastosowanie innowacyjnej gumowej mieszanki w stopce opony. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu producent przyczynił się do znaczącego obniżenia oporu toczenia opony, tym samym wydłużając jej przebieg. Zastosowana gumowa mieszanka równocześnie wpływa na redukcję utraty energii.

Opony na każdą pogodę

Z pewnością opony Dębica Presto UHP2 określić można, jako opony sprawdzające się w przypadku każdych warunków atmosferycznych. Możemy więc cieszyć się komfortową i bezpieczna jazdę zarówno w przypadku suchej, jak i mokrej nawierzchni. Bezpieczna jazda na mokrej nawierzchni jest możliwa między innymi ze względu na zastosowanie zaokrąglonej krawędzi barku bieżnika, która przyczynia się do efektywnego odprowadzania nadmiaru wody oraz zapobiega powstawaniu zjawiska tak zwanego aquaplaningu.

Inną ważną kwestią mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy na mokrych drogach jest zastosowanie dużej liczby krawędzi tnących, które również przyczyniają się do odprowadzenia wody oraz polepszenia przyczepności pojazdu. Z kolei komfortową i bezpieczną jazdę w przypadku suchej nawierzchni zapewnia nam zastosowanie asymetrycznego wzoru bieżnika oraz dodatkowo usztywnionego zewnętrznego żebra. Zapewniają one komfortową jazdę mimo wysokiej prędkości pojazdu.