Czasami konieczne jest sprzedanie samochodu od razu, żeby dostać pieniądze – na kolejny samochód w atrakcyjnej cenie czy też w celu pokrycia innych zobowiązań finansowych. Niestety, samodzielna sprzedaż samochodu poprzez portale ogłoszeniowe i prasę nie zawsze jest w tym przypadku atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ w niektórych przypadkach oczekiwanie na kupującego może trwać nawet przez kilka miesięcy. Dlatego gdy liczy się czas, warto wiedzieć, jak przygotować ofertę tak, żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów.

Czynniki wpływające na czas sprzedaży samochodu

Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na czas sprzedaży samochodu. Pod uwagę trzeba wziąć w szczególności takie kwestie jak:

  • proponowana cena samochodu
  • liczba ogłoszeń i ich lokalizacja
  • jakość samochodu i jego popularność

W przypadku spełnienia wszystkich trzech warunków wymienionych powyżej można zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia kupującego, niemniej nie jest ono pewne, dlatego także i wtedy trzeba będzie nieraz czekać na zainteresowanego kupnem przez dłuższy czas.

Oczywiście, im niższa cena za dobrej jakości towar, tym łatwiej będzie można znaleźć kupującego. Niestety, znaczne obniżenie ceny nie zawsze daje pozytywny efekt, gdy samochód nie cieszy się powodzeniem lub ma pewne wady, które powstrzymują potencjalnych klientów przed realizacją transakcji. Także w przypadku liczby ogłoszeń trzeba pamiętać o tym, że nie na każdym portalu czy w gazecie ich zamieszczanie jest darmowe. Zasadniczo im na większej liczbie portali internetowych i w im większej liczbie gazet opublikuje się ofertę, tym będzie można dotrzeć do większej liczby potencjalnych zainteresowanych transakcją. Niestety, samo zamieszczanie ogłoszeń zajmuje nieco czasu, a ponadto kosztuje, gdy wybierze się popularne i płatne strony internetowe z ogłoszeniami.

Dlatego szybkość sprzedaży samochodu jest indywidualna i zależna od wielu czynników, które też nie zawsze są możliwe do całkowitego przewidzenia. Dzięki wymienionym wcześniej poradom można przyspieszyć czas realizacji transakcji, jednak nie jest ono gwarantowane – zarówno wtedy, gdy sprzedaż planuje się prowadzić we własnym zakresie, jak i z komisem samochodowym. Jest jednak atrakcyjna alternatywa, a mianowicie skupy samochodów.

Skup samochodów – rekord szybkości

Zdecydowanym zwycięzcą wtedy, gdy liczy się szybkość, jest skup samochodów za gotówkę. To właśnie dzięki niemu możesz zrealizować transakcję praktycznie tego samego dnia. Wystarczy, że skontaktujesz się ze skupem samochodów, a następnie umówisz z rzeczoznawcą na dogodny dla ciebie termin wyceny na miejscu. W związku z tym czas od wykonania zgłoszenia w skupie samochodów do podpisania umowy kupna-sprzedaży i otrzymania pieniędzy może zająć zaledwie kilka godzin.

W skupie samochodów otrzymasz również pieniądze od ręki – w formie gotówki lub przelewu bezpośrednio na wskazany numer konta. To zdecydowanie szybciej niż w przypadku komisów samochodowych czy samodzielnej sprzedaży, gdzie nie dość, że trzeba nieraz długo czekać na znalezienie kupującego, to jeszcze dodatkowo na przekazanie pieniędzy, co też zwykle nie następuje od razu.

Jeżeli chcesz zdecydować się na sprzedaż samochodu w Gdańsku, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. Jako skup samochodów w Gdańsku i dla całego Trójmiasta i okolic działamy już od lat i mamy na swoim koncie wiele udanych transakcji i zadowolonych klientów. Dzięki nam możesz zrealizować transakcję błyskawicznie i otrzymać pieniądze od razu. Żeby zgłosić chęć sprzedaży samochodu, wystarczy tylko wypełnić znajdujący się na naszej stronie internetowej formularz wyceny lub zadzwonić pod nasz numer telefonu. Czekamy na ciebie!