Wbrew pozorom wybór odpowiedniej szkoły jazdy nie jest łatwy. Pomijając całą kwestię formalności, do jakich należą badania lekarskie, kursy teoretyczne itp. warto stanowić się nad kilkoma istotnymi sprawami. Od czego więc zacząć?

Opinia innych

Poszukiwania najlepszej szkoły jazdy, należy rozpocząć od zbierania opinii, w swoim otoczeniu. Wśród rodziny, znajomych, przyjaciół. Takie opinie są najbardziej rzetelne i prawdziwe. Niekoniecznie należy sugerować się wpisami na forum, gdzie ludzie często podają fałszywe informacje.

Spośród wszystkich polecanych szkół, najlepiej wybrać sobie dwie lub trzy, które należy następnie dokładnie przeanalizować pod kątem ilości instruktorów, jakości nauki oraz rodzaju samochodów, na których uczą jeździć swoich kursantów.

Terminy

To kolejny, bardzo ważny punkt, który należy wziąć pod uwagę. Są szkoły mniej lub bardziej oblegane. Częstotliwość jazd zależna jest od ilości aut oraz samych instruktorów. Ważne jest, aby odstępy czasu pomiędzy kolejnymi spotkaniami nie były zbyt odlegle, max 4-5 dni. Dzięki temu, kurs, będzie prowadzony na bieżąco, a wszystkie informacje i umiejętności będą przyswajane regularnie.

Lokalizacja

Dla osób mieszkających w dużym mieście, wybór lokalizacji, nie stanowi większego problemu. Sugerować można się wówczas trasami, po których jeżdżą dane szkoły jazdy i na tej podstawie wybrać, najbardziej nas interesująca. W zupełnie innej sytuacji są osoby z mniejszych miejscowości. Przy wyborze lokalizacji szkoły, trzeba więc rozważyć odległość od miejsca zamieszkania do miasta w którym będą odbywać się jazdy.

Wymagania szkoły i podejście do kursantów

Przyjazna atmosfera to podstawa! Podejście instruktorów do kursantów, cierpliwość, spokój, opanowanie. To cechy, których należy szukać wybierając odpowiednią szkole jazdy. Nauka w stresie, nie przynosi żadnych korzyści. W kwestii wymagań szkoły, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poznać wszystkie, swoje prawa dotyczące godzin jazd ogólem, czasu spędzanego na placu, na mieście oraz poza miastem.

Co jest najważniejsze?

Pytaj, szukaj informacji w internecie, kontaktuj się bezpośrednio z interesującą szkołą jazdy. Kurs, to poważna inwestycja. Wybierz szkołę, w której dużo się nauczysz, a przy okazji spędzisz czas bezstresowo i w przyjaznej atmosferze.