Najnowszy Mercedes S Coupe uchwycony na oficjalnej fotografii. Niemiecki koncern pracuje już nad ostatnimi poprawkami do flagowego przedstawiciela klasy Premium w wersji sportowej. Czy tego spodziewali się potencjalni klienci?

Merdeces S Coupe i pierwsze oficjalne informacje producenta

Przypomnijmy, że S w wersji Coupe został po raz pierwszy zaprezentowany na zeszłorocznych targach we Frankfurcie. To co zobaczyliśmy było jednak tylko konceptem projektantów, a nie wersją, która ostatecznie wejdzie do produkcji. Mercedes opublikował bowiem najnowszą fotografię prawdopodobnie końcowego projektu, a ten prezentuje się już nieco mniej futurystycznie – szkoda, że zabrakło kilku detali, na które bardzo liczyła także nasza redakcja.

Zmian w porównaniu do wersji przedprodukcyjnej jest przynajmniej kilka – nieco mniej designerski projekt klamek, lusterek, listew oraz prawdopodobnie nieco klosze lamp tylnych. Niestety także przedni profil pod grillem wydaje się nieco inaczej wyprofilowany.

Wiemy już, że wersja Coupe zostanie wyposażona w 21-calowe felgi, a pod maską do dyspozycji kierowcy będzie silnik 4,6 litra o pomocy przeszło 460 KM (moment obrotowy na poziomie 700 Nm). Cena modelu nie jest na razie znana – ostateczny projekt ma zostać zaprezentowany w ciągu kilku najbliższych miesięcy.