Banki przekonują klientów że nie ma lepszego sposobu na finansowanie zakupu samochodu niż właśnie przez sięgnięcie po oferowany kredyt konsumencki w korzystnym oprocentowaniu w skali roku.

Korzystny kredyt na auto

Można powiedzieć, że samo sformułowanie korzystne oprocentowanie jest magnesem, który przyciąga wielu klientów zainteresowanych zakupem nie tylko samochodu, ale innych dóbr również. Warto zanim sięgnie się po kredyty samochodowe zasięgnąć informacji, które z tych produktów rzeczywiście są korzystne i nie spowoduj,ą iż za samochód zapłaci się zdecydowanie więcej niż jest to opłacalne.

By wiedzieć więcej o kredytach najlepiej jest sprawdzić ich aktualną ofertę w sieci internetowej na stronach samych banków, albo też korzystając z forów internetowych, stron firm zajmujących się doradztwem finansowym i pośredniczących w sprzedaży kredytów i innych produktów finansowych. Na co powinien klient zwracać szczególną uwagę podczas wybierania kredytu na zakup samochodu? Jedną z kwestii jest bezwzględnie sama ilość formalności związanych z ubieganiem się o przyznanie finansowania. Nikt nie lubi biegać po mieście od banku do banku z zapytaniem czy otrzyma kredyt. Zamiast w taki męczący sposób zabiegać, lepiej skorzystać z oferty firmy, która ma kredyty samochodowe zebrane z wszystkich banków i jest pośrednikiem w zawieraniu transakcji. Dzięki temu kupujący może zostawić dokumenty w jednym punkcie i raz na zawsze zapomnieć o konieczności ich dostarczania.

Zakup samochodu przez pośrednika

Wbrew obawom kredyty samochodowe uzyskane u pośrednika wcale nie są szczególnie droższe, zwykle też prowizja pobierana przez pośrednika jest kwotą obciążającą bank finansujący zakup. Stąd też warto by każdy komu zależy na tym by z produktu skorzystać szybko i bez zbędnych formalności skierował się właśnie do takiego punktu pośredniczącego w transakcjach. To pewny sposób na faktycznie bezstresowe załatwienie kredytu.

Kiedy już człowiek zdecyduje się na finansowanie zakupu dobra trwałego jak samochód, z wykorzystaniem produktów bankowych poszukuje takiego rozwiązania jakie będzie najmniej obciążające w przyszłości. To też jest słuszny tok rozumowania, ponieważ nie jest sztuką w obecnych czasach się zadłużyć tylko tak operować zobowiązaniami, by nie stały się przysłowiową kulą u nogi. Zatem skoro samochód ma być zakupiony z pieniędzy z banku pozostaje wybór albo kredyt albo pożyczka i tu pojawia się u niektórych dylemat. Czy sięgnąć po sam kredyt na auto czy jednak dać się skusić na pożyczkę.

Pożyczka na zakup samochodu

Na czym polega zasadnicza różnica? Otóż w przypadku pożyczki pieniądze formalnie udzielane są na zakup samochodu, choć i to nie jest konieczne a co ważniejsze mogą być przeznaczone na dowolny cel i są przekazywane w formie gotówki. W przypadku zaś produktów takich jak kredyty samochodowe mowa jest o produkcie bezgotówkowym. Wyłącznie na umowie kredytowej umieszczona jest wartość kredytowania zakupu która została finansowana przez bank na określonych warunkach.

Co jest tego efektem? W przypadku pożyczki człowiek może liczyć na to, że uda mu się kupić taniej i rzeczywiście w ten sposób zyskać dodatkową gotówkę którą przeznaczy na zupełnie dowolny cel. Z drugiej strony kredyt na auto to sposób by utrzymać w ryzach właśnie same finanse domowe, produkt gwarantuje iż nie zaciągnie się zbyt dużego zobowiązania ani też go nie przeje. Pożyczka może się rozejść na inne dobra niż samochód i nadal będzie trzeba ją spłacać. W przypadku kredytów nie ma mowy o spożytkowaniu pieniędzy inaczej.

Dlatego też jeżeli ma się wątpliwości co do swojej silnej woli kredyty samochodowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż pożyczka. Także jaka będzie ostateczna decyzja zależy wyłącznie od konsumenta i jego przyzwyczajeń.