Poprzednia generacja Nissana Rogue Select cieszyła się tak dużą popularnością, że producent zdecydował się na wskrzeszenie tej konstrukcji, zapewniając przy tym odpowiednio atrakcyjną cenę.

Solidna konstrukcja i przystępna cena

Nissan zaprezentował podczas ostatnich targów motoryzacyjnych we Frankfurcie kolejną generację dobrze znanego SUV’a jakim jest model Rogue Select. Japoński producent spodziewał się wprowadzenie następcy, zdeklasuje starszą konstrukcję, ale stało się odwrotnie. Przystępna cena i solidna konstrukcja przypadła do gustu konsumentom, dlatego poprzednia generacja została odświeżona i przywrócona do sprzedaży.

Pod maska auta kryjącego się pod nazwą Rogue Select producent zamontował 2,5 litrową jednostkę z momentem obrotowym na poziomie 237 Nm oraz mocy 172 KM. Reaktywacja konstrukcji została zaplanowana na początku przyszłego roku, a cena jaką ustalono dla amerykańskich klientów nie jest wygórowana – za model podstawowy przyjdzie zapłacić nieco mniej niż 20 tys. dolarów.

Z informacji przekazanych przez przedstawiciela Nissana na Amerykę Północną wynika, że rynek SUV’ów nadal nie wydaje się nasycony, co potwierdza rosnące zainteresowanie na pierwszą rewizję modelu Rogue, który pozwala zagwarantowanie wysokiej jakości przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.