Mercedes wprowadza do swojej nowy model klasy V. Tym posunięciem, Niemcy mają odświeżyć pamięć o samochodach użytkowych, które mają kojarzyć się nie tylko ze sprawdzonymi rozwiązaniami praktycznymi, ale i komfortem dostępnym już od podstawowych wersji wyposażenia.

Nowoczesne rozwiązania w klasie V

Mercedes stara się odświeżyć wizerunek vanów proponując nowoczesne rozwiązania w rewolucyjnym modelu klasy V. Nowa konstrukcja ma być kierowana zarówno do firm jako samochody flotowe, jak i odbiorców indywidualnych – w obu przypadkach zastosowanie rozwiązania i komfort użytkowania mają być priorytetem dla niemieckiego producenta.

Z informacji podanych przez Mercedesa wynika, że oferta kliencka ma być bardzo szeroka, co pozwoli na dopasowanie konstrukcji klasy V do dowolnych zastosowań. Klasa V ma posiadać wiele sprawdzonych rozwiązań, które do tej pory były zarezerwowane dla m.in. klasy C, S oraz GLA.

Różnice mają wynikać z samej długości nadwozia, ale i różnicach w rozstawie osi, a także wersji wyposażenia i jednostek napędowych.