Podczas najbliższych targów motoryzacyjnych w Genewie, Ford ma zaprezentować oficjalnie nowe poprawki do flagowego modelu Focus. Lista zmian jest całkiem obszerna. Sprawdziliśmy, czego możemy spodziewać się po Focusie w 2014r.

Nowy Ford Focus po kuracji odświeżającej

Wszystkie wersje nadwoziowe i wyposażeniowe Forda Focusa doczekały się odświeżenia. Przypomnijmy, że ostatnia generacja miała swoją premierę trzy lata temu i do tej pory nie doczekała się jeszcze liftingu. Główne zmiany w zakresie nadwozia można dostrzec szczególnie we frontalnej części. Samochód otrzymał nieco bardziej agresywny profil, dzięki czemu wielu doszukuje się w odświeżonym Focusie charakterystycznego wzornictwa dla Astona Martina. Poza samym grillem, zmiany objęły także klosze przednich lamp oraz zderzak.

Poza zmianami w przedniej części samochodu, lifting objął także wnętrze – klienci mogą liczyć na nową konsolę środkową oraz nieco lepsze uporządkowanie przycisków w lewej części deski rozdzielczej.

W zakresie gamy silnikowej, Ford niczym nie zaskakuje, ale w kolejnych latach ma pojawić także nowy diesel o pojemności 1,5 l oraz benzyna o tej samej pojemności EcoBoost. Zmiany mają objąć także obecne konstrukcje napędowe – szczególnie pod względem oszczędności oraz emisji dwutlenku węgla.

W niedalekiej przyszłości Ford planuje wdrożenie także wersji hybrydowej z napędem od modelu C-MAX.