Opel potwierdził doniesienia zaranicznej prasy. Model Adam w wersji Rocks trafi niebawem do sprzedaży. Co ciekawe – konstrukcja do złudzenia przypomina zaprezentowany kilka miesięcy projekt koncepcyjny. Warto było czekać? Sprawdziliśmy to.

Niewielkie auto miejskie Opel Adam z terenowym zacięciem

Opel Adam prezentuje się dość ciekawie i chociaż producent nie dokonał znaczących zmian w konstrukcji samego modelu, auto ma prawo się podobać.

Samochód wyróżnia się rozsuwanym dachem o podobnej funkcjonalności do tego, jakiego znamy m.in. z modelu Fiata 500C. Poza tym, w porównaniu do wersji podstawowej, model uterenowiony oznaczony przez Opla „Rocks” jest nieco wyższy i szerszy (odpowiednio o 15 i 200 milimetrów). Samochód został wyposażony w plastikowe nakładki na listwy progowe, zderzaki oraz nadkola. Poza tym, Opel Adam Rocks wyrożnia się również nieco większymi felgami oraz dodatkowymi osłonami ochronnymi. Z informacji podanych przez Opla dowiedzieliśmy się, że samochód otrzymał także centralnie umieszczoną końcówkę układu wydechowego

Pod maską auta Opel zdecydował się na zamontowanie niewielkiego, 3-cylindrowego silnika o mocy 90 lub 115 KM. Jednostka została wyposażona w funkcję oszczędzającą zużycie paliwa – Start & Stop. Samochód ma debiutować na rynku pod koniec I kwartału tego roku. Cena nie jest na razie znana .