Zagraniczne media motoryzacyjne donoszą, że BMW kończy prace nad modele X5 eDrive, który ma już na przełomie 2015 i 2016 roku trafić do oferty. Bawarczycy poddali się europejskiemu trendowi i zdecydowali się na rozszerzenie swojej oferty o kolejną „ekologiczną” konstrukcję.

Potężny SUV od BMW X5 e Drive z jednostką elektryczną

BMW podąża za trendem europejskich producentów wprowadzając na rynek kolejne konstrukcje hybrydowe. Z informacji przekazanych przez bawarskiego producenta wynika jednoznacznie, że jeśli ostatnie prace nad modelem X5 eDrive zostaną pozytywnie ocenione, auto może trafić do produkcji jeszcze w 2015r., a w salonach miałoby pojawić się na przełomie 2015-2016 roku. Dokładana premiera nie jest jeszcze znana.

Przypomnijmy, że BMW X5 eDrive trafi pod skrzydła EfficientDynamics, w portfolio której znajdują się modele elektryczne lub hybrydy jednostek tradycyjnych i elektrycznych. Do tej pory w tym segmencie znalazły się już m.in. modele z serii 7, 5 oraz 3, a także nowoczesne i8 oraz i5. Eksperci przekonują, że BMW chce stać liderem rynkowym się w kwestii nowoczesnych hybryd i aut napędzanych energią elektryczną.

Nowe BMW X5 eDrive zostanie wyposażony w dwa silniki – czterocylindrową jednostkę benzynową TwinPower Turbo oraz jednostkę elektryczną o mocy 95 KM, które przy jednoczesnej pracy pozwalają na włączenie napędu na cztery koła. Auto może pochwalić się całkiem dobrymi osiągami jaka konstrukcję o takich gabarytach – BMW X5 eDrive przyspiesza do 100 km/h w nieco mniej niż 7 sekund, a średnie spalanie jakie podaje producent zostało ustalone na poziomie 3,8 l / 100 kilometrów.