Na początku przyszłego roku Renault szykuje aktualizację swojej oferty klienckiej. O ile trudno mówić o znaczącym przebudowaniu portfolio, to zanotowaliśmy kilka zmian, o których warto wspomnieć.

Renault Laguna aktualizuje ofertę na pierwszy kwartał 2014r.

Pierwsze zmiany w ofercie klienckiej francuskiego producenta mają zostać wdrożone jeszcze na koniec tego roku. Warto wspomnieć, że w nowościach pojawi się między innymi Renault Espace w nowej rewizji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowy Espace ma nawiązywać stylistyką bezpośrednio do koncepcyjnego projektu Initiale Paris, który został po raz pierwszy zaprezentowany przy okazji targów motoryzacyjnych w Niemczech. Renault nie zajęło jednak oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Poza tym Renault ma wprowadzić także następną rewizję Megane, ale na wprowadzeniem następcy do produkcji branża jest zmuszona poczekać przynajmniej do 2015 roku (producent zapowiedział, że Megane będzie dostępne w nieco większej gamie nadwozia niż do tej pory). W planach jest także wdrożenie odświeżone Twingo. Ostatecznie w 2015r. pojawi się także model nowego crossovera, Scenica oraz SUV’a, który ma trafiać w segment MPV.

Francuzi przygotowali w planach na najbliższych kilka lat także następną generację Renault Laguna, która ma wnieść sporo świeżości w porównaniu do aktualnego modelu.