Otwierasz basen każdego lata i masz nadzieję zobaczyć błyszczącą czystą wodę pod tą osłoną. Chwileczkę … to się po prostu nie zdarza. Cóż, technicznie rzecz biorąc, jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nigdy nie musisz zamykać basenu, nigdy nie musisz używać osłony, którą mógłbyś ustawić, ale dla reszty z nas, nie chodzi o to, że woda w basenie zima się wydarzyła nie jest ładna

Nawet najlepsze oferty od odbiorców na świecie przyniosą trochę śmieci i brudnej wody z pokrywy do wody w basenie poniżej. To tylko część zadania otwarcia puli. Nie możesz pływać z kocem, więc musisz stawić czoła konsekwencjom!

Aby oczyścić wodę, musisz najpierw wyciągnąć z niej wszystkie liście, gruz i szczątki ogólne. Niestety, większość odkurzaczy nie będzie działać, dopóki poziom wody nie zostanie osiągnięty w danym roku, ponieważ używają pompy, ale nadal można wyjąć niektóre większe części, gdy poziom wody jest niski. W tym momencie dobrym pomysłem jest (o ile woda nie jest zbyt głęboka), aby wejść i umyć ściany basenu. Zaleca się to zrobić podczas zamykania puli. Jeśli jednak dużo się nagromadziło w zimie, możesz to zrobić ponownie.

Po usunięciu wszystkich gruzu i gruzu z basenu eksperci twierdzą, że dawka szoku to świetny sposób na zwiększenie poziomu chemikaliów i pozbycie się wszelkich pozostałych bakterii. Amortyzator najlepiej stosować, gdy poziom wody wróci do normy w sezonie. Więc zatrzymaj go, aż wąż zadziała i będziesz mógł ponownie podłączyć węże odpieniacza i pompę do basenu.

Woda w basenie może wyglądać czysto i czysto, ale to nie znaczy, że pływanie w nim jest zdrowe. Przydaje się tutaj zestaw do testowania wody w basenie. Powinieneś testować wodę co tydzień (codziennie, jeśli występuje oczywisty problem) i w razie potrzeby zmienić ustawienia chemiczne. Na przykład zbyt dużo chloru podrażnia skórę i oczy podczas pływania. Za mało, a ty ryzykujesz infekcjami bakteryjnymi i nikt nie chce, żeby to zepsuło zabawę.