Do niedawna mało znane, dziś coraz bardziej popularne wśród Polaków – ubezpieczenieassistance.

ubezpieczenie assistance komunikacyjneDo popularyzacji tego typu polis przyczynił się zapewne w dużej mierze fakt, że coraz więcej banków i ubezpieczycieli dodaje je gratis do innych produktów kupowanych przez klientów. I nie chodzi tu tylko o ubezpieczenia samochodowe ale również o polisy domowe i medyczne, które zapewniają pomoc w nagłych wypadkach. Oczywiście im szerszy zakres ochrony ma ubezpieczenie assistance, tym jest ono droższe, niemniej czasem warto zapłacić więcej by znaleźć ochronę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Według danych firmy Europ Assistance Polska w marcu tego roku 28 % badanych zdeklarowało korzystanie z usług jakie zapewnia im ubezpieczenie assistance. Jest to o dwa razy więcej niż w roku 2009.

Ubezpieczenia komunikacyjne assistance – co to jest?

Wśród nich 86 % to osoby, które wykorzystały ubezpieczenia komunikacyjne assistance, 12 % skorzystało z pomocy medycznej a 10 % z usług fachowców w ramach assistance domowego. Widząc zainteresowanie wśród klientów, firmy ubezpieczeniowe starają się poszerzyć swoją ofertę tych produktów, pod kątem konkretnych potrzeb poszczególnych grup konsumentów. Powoli więc powstają zestawy assistance skierowane do matek, osób w starszym wieku, osób samotnych.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie assistance skierowane do kobiet, to może ono zawierać moduły dotyczące różnych sfer życia. Dzięki temu nie ma potrzeby kupować, np. trzech polis: komunikacyjnej, medycznej i domowej, gdyż wszystko mieści się w jednej. Klientki, które kupią ubezpieczenie assistance opracowane z myślą o nich, mogą liczyć na pomoc w razie uszkodzenia opony, zorganizowanie holowania auta ale również pomoc fachowca gdy zepsuje się jakiś sprzęt AGD czy informacje pomocne w sprawowaniu opieki nad dzieckiem lub nawet zapewnienie opieki zastępczej w nagłych przypadkach. Podobnie sprawa wygląda z assistance dla seniorów. Tutaj również mamy do czynienia z usługami dostępnymi dotychczas w osobnych pakietach głównie medycznym i domowym.

Warto więc pytać i interesować się tym co oferują nam ubezpieczyciele w poszczególnych pakietach assistance, bo ubezpieczenie to może być naprawdę przydatne. Pod warunkiem, że przy jego wyborze, nie będziemy sugerować się tylko i wyłącznie przekazem reklamowym.