Stado hodowlane należy wybrać, gdy ma 4–5 miesięcy. Hodowca powinien zostać wybrany z największego miotu. U mężczyzn bardzo ważne jest, aby zobaczyć obecność dwóch jąder w mosznie, gdy jądra schodzą z jamy ciała w wieku 12 tygodni.

1. Szeroki rodzaj reprodukcji: –

Praktykowanie w tym miejscu trwa od 5 do 6 tygodni, a hodowla odbywa się wkrótce po odsadzeniu. Są zatem sparowane raz na 2,5 miesiąca. Jest to najlepiej dostosowane do krajów tropikalnych, takich jak Indie.

2. Rozmnażanie półintensywne

Odsadzanie jest praktykowane w wieku 4-5 tygodni. Hodowla jest praktykowana 10-20 dni po zapaleniu.

3. Intensywna reprodukcja

Odsadzanie odbywa się w wieku 4 tygodni. Krycie odbywa się natychmiast po zapaleniu. Ta praktyka jest zwykle stosowana w krajach zachodnich.

Kobiety powinny być zawsze wkładane do kojca mężczyzny, aby uniknąć walki. Krycie powinno odbywać się w najfajniejsze dni, takie jak wczesny poranek lub późny wieczór. Po udanym kryciu samca zwykle wydaje typowy krzyk i spada na jedną stronę samicy. Samca należy usunąć z klatki wkrótce po kryciu. Samiec powinien mieć nie więcej niż 3 do 4 dni w tygodniu i nie więcej niż 2 do 3 razy dziennie. Stosunek mężczyzn do kobiet wynosi 1:10. Obie płcie powinny osiągnąć 70% dorosłej masy ciała.

Sezon lęgowy trwa prawie cały rok. Ale w Indiach można znaleźć stres jesienią podczas upałów.

Oznaki ciepła u kobiet

1. Niepokój pocierać podbródek po bokach klatki.

2. Połóż się w pozycji godowej

3. Są spontanicznymi owulatorami. Owulacja rozpoczyna się 10 godzin po kryciu.

4. W upale samica królika przyjmuje samca, w przeciwnym razie odmawia.

5. W czasie upałów kobieta przyjmuje typową postawę, zwaną „lordozą”, w której plecy są wygięte w łuk, a tylna ćwiartka uniesiona.

6. Kobieta w przerażającym fagu kuca na rogu klatki.

7. Po zapaleniu (urodzeniu) potomstwo ma miejsce po tygodniu w intensywnym zarządzaniu. Reintegracja jest zwykle wyświetlana na tydzień przed odsadzeniem.

8. Gdy temperatura wzrośnie powyżej 36 stopni Celsjusza, następuje tymczasowa sterylność.

Energia strawna (MJ / kg),% tłuszczu,% białka surowego,% włókna surowego dla stada hodowlanego wynosi 9,2, 3, 15-16 i 13. Samice powinny być sprawdzane pod kątem chorób układu oddechowego przed kryciem.