Samodzielne przeprowadzenie transakcji sprzedaży samochodu może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które nie mają na to zbyt wiele czasu i doceniają przede wszystkim wygodę. W tym przypadku trzeba nie tylko przygotować ogłoszenie i zamieścić je w mediach, a następnie również należy odpowiadać na pytania klientów, a potem przeprowadzić transakcję potwierdzoną umową.

Alternatywą jest komis samochodowy, w przypadku którego samochód przekazuje się specjalistom – to oni zajmują się jego promocją. To jednak jeszcze nie wszystko – rozwiązaniem jest również skup samochodów za gotówkę. Te dwie ostatnie formy sprzedaży samochodu można zaliczyć do najbardziej wygodnych, jednak także różnią się pomiędzy sobą.

Sprzedaż w komisie samochodowym

Komisy samochodowe działają na terenie całej Polski. Można znaleźć je także w mniejszych miejscowościach. Współpraca z komisem polega na przekazaniu mu samochodu – pracownicy komisu zajmują się wtedy promocją pojazdu, nie tylko w komisie – na miejscu, ale również przez internet, by przyciągnąć jak najwięcej zainteresowanych klientów. Po przekazaniu auta do komisu nie trzeba już samemu szukać kupujących, tym zajmują się specjaliści w swojej dziedzinie.

Niestety, komisy mają też swoje minusy. W szczególności zalicza się do nich takie jak: brak możliwości sprzedaży każdego rodzaju samochodu, a także dodatkowe koszty związane z transakcją. Do komisu nie można wstawić każdego samochodu – przyjmowane są auta w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Dodatkowo za współpracę z komisem trzeba zapłacić i to nieraz sporo. Prowizja od sprzedaży wynosi około 2-3%, jednak zwykle nie mniej niż 1000 złotych.

Sprzedaż w skupie samochodów

Wybierając skup samochodów za gotówkę, można uzyskać dodatkowo gwarantowaną szybkość transakcji, co powoduje, że jest to atrakcyjna alternatywa dla komisów samochodowych. W przypadku skupów można zakończyć cała transakcję nawet w jeden dzień – kilka godzin od zgłoszenia chęci sprzedaży pojazdu. Pieniądze można uzyskać też od ręki – płatność gotówką lub przelewem, co powoduje, że skup samochodów to bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą czekać na środki i potrzebują ich natychmiastowo.

Następnym atutem skupów jest wygoda transakcji, znacznie wyższa niż dla komisów. Także nie jest konieczne przygotowywanie ogłoszeń czy kontakty z potencjalnymi kupującymi, ale całość transakcji prowadzi się w ciągu jednego dnia i bez konieczności dojeżdżania nigdzie samochodem. Aby skorzystać z usługi, trzeba tylko wypełnić znajdujący się na stronie internetowej formularz wyceny lub zadzwonić pod podany numer. Pracownik skupu może niedługo potem przyjechać do klienta, przeprowadzić wycenę i podpisać dokumenty kupna-sprzedaży.

Kolejny atut skupów samochodowych to fakt, że można sprzedać w nich samochody każdego rodzaju, także te starsze, uszkodzone, powypadkowe i niesprawne. Takie pojazdy nie są przyjmowane do komisów samochodowych, co jest zdecydowaną zaletą skupów. Oczywiście, mają one również pewne minusy. Głównie to obniżona cena w stosunku do samodzielnej sprzedaży. Jest ona jednak całkowicie uzasadniona ze względu na powyższe zalety, dlatego skupy samochodów nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoimi usługami.

Jeżeli chcesz wygodnie sprzedać samochód w Gdańsku, w takim przypadku możesz już teraz skontaktować się z naszą firmą. Skup samochodów w Gdańsku prowadzimy od wielu lat i gwarantujemy naszym klientom kompleksową obsługę. Skupujemy samochody każdego rodzaju za gotówkę. Bezpieczeństwo transakcji jest dla nas również kluczowe. Zachęcamy do wypełnienia formularza wyceny znajdującego się na naszej stronie internetowej lub do kontaktu telefonicznego!